Vil du bli mester på IT-kontrakter i det offentlige? I Fjellinjen får du ikke bare erfaring – du får ansvaret.
Anskaffelser skal ikke lenger bare være en støttefunksjon, men et strategisk verktøy i Fjellinjen. Dette skiftet betyr at du som jurist får mer innflytelse, større ansvar og bedre muligheter til å påvirke selskapets utvikling.
- Vi trenger en anskaffelsesjurist eller rådgiver som både forstår og har interesse for hvordan gode kontrakter bidrar til forretningsutvikling, sier Sandra Træland, fagansvarlig for anskaffelser i Fjellinjen.
I Fjellinjen må man jobbe på en helt annen måte enn i et større fagmiljø. Det har Sandra Træland selv erfart. I dag er hun fagansvarlig for anskaffelser og kontrakter, og har vært i selskapet i ett år. Hun kom fra stillingen som underdirektør i Skatteetaten med ansvar for anskaffelser, og har også jobbet med anskaffelser og kontrakter i Oslo Universitetssykehus.
- I Fjellinjen er omtrent halvparten av de ansatte kontraktseiere. Alle som jobber her er fageksperter, og det er få oppgaver som ligger på flere personer. Det gjør at den nye personen vi skal ansette vil få en bratt læringskurve, store muligheter for utvikling og mulighet til å lære IT-kontrakter i et passende tempo hvor man får hjelp og opplæring internt.
Fordi Fjellinjen har overtatt kritiske oppgaver fra Statens vegvesen, trenger vi jurister som kan håndtere store teknologianskaffelser. Dette er en sjelden mulighet til å utvikle en spisskompetanse som er sterkt etterspurt i arbeidsmarkedet.
Denne stillingen tilbyr nå noe unikt for kandidater med interesse for anskaffelser: ansvar fra dag én, mulighet til å utvikle etterspurt spesialkompetanse, og sjansen til å påvirke utviklingen i et selskap med viktig samfunnsoppdrag.
- Du vil jobbe med avanserte teknologikontrakter under kyndig veiledning og med stort ansvar. Kompetansen vil gjøre deg attraktiv for alle offentlige og private virksomheter som driver med IT-anskaffelser og kontraktsoppfølging, forteller Træland
Med bare rundt 30 ansatte er Fjellinjen et lite miljø. Det gjør også at personlige egenskaper veier ekstra tungt i ansettelsesprosessen.
- Er du en person som liker å jobbe med forbedringer og drives av prosesser, har du enorme muligheter i Fjellinjen til å styre din egen arbeidshverdag. Dette er ikke jobben for en person som helst bare vil svare på spørsmål og gi råd. Vi trenger en med «drive» som kan flytte oss videre, forteller Sandra Træland.
En ting som er viktig for Fjellinjen, er at den som blir ansatt ikke skal være engstelig for å gjøre feil:
- Det er lett å føle på engstelse for å gjøre feil når det er store summer involvert. Konsekvensene føles så store for den det gjelder. Vi har et miljø hvor det er lov å gjøre feil, så lenge man lærer av feilene som blir gjort.
Fra sin tidligere jobb i Oslo Universitetssykehus (OUS) har hun tatt med seg kulturen for avvikshåndtering:
- OUS hadde en fantastisk avvikskultur som også smittet over på anskaffelser: Vi skulle ikke skjule avvikene, de skulle brettes ut for alle og gjøres til noe gøy. Det er slik jeg vil at vi skal ha det i Fjellinjen også. Vi har en kultur hvor det ikke er farlig å gjøre feil, men noe vi skal lære av.